3.7.2024

/ja tänane lototron: vali endale ise saate pealkiri/

pealkiri 1: hinnatud koolitaja: üks tund inspiratsiooni on pettus! 
pealkiri 2: anna võimaluse kogu meeskonnal juhtida! 
pealkiri 3: vestluskoolitusi me ei harrasta! 

Mitmete “Aasta koolitaja” tiitlitega inimeste omamine koolitusettevõttes, kes teeb enamus asju teisiti, kui valdkonnas varem on tehtud, ütleb oma edu kohta lihtsasti: “Vestluskoolitusi me ei harrasta!”.

 

Kuidas teha koolitusi inimestele, kes soovivad oma juhtimisomadusi, nii ärimaailmas kui isiklikus elus, arendada ja parandada ning mida toimivas ja armastatud formaadis teisiti tehakse, räägib Combat Ready koolitusfirma vedaja, endine eriväelane, Äripäeva aasta koolitaja 2022 Remo Ojaste.

 

“Tahame toetada klienti juure tasandilt alates. Me ei ütle, mida nad mõtlema peavad, vaid kuidas on veel võimalik mõelda?” 
Ojaste: “Iga vale asi, mis meeskonnas toimub, on sümptom juhi tegematusest või tema tehtud asjadest.”
Kes on parim õpetaja ning kuidas jõuda õigele teele? Ojaste ütleb: “Teised inimesed ümber minu on tagasiside allikas mulle, mida mina saan paremini teha.”. See tähendab aga eneseaustust, julguse kogumist ning koostöö aldis tegutsemist.

 Kuidas Remo koolituste järgselt inimesed oma eduelamust kirjeldavad? 

“Keegi hakkab demonstreerima uut käitumismustrit, keegi hakkab vastutama millegi eest ehk haarab initsiatiivi.
See tähendab alt üles juhtimine – eesliinitöötaja saab ka demonstreerida, alt üles juhtida, meeskonnale efektiivsem olla. Seda on näha!”
Kuidas militaarmaailmast võetavad otsuste vastu võtmise mehhanismid toimivad? Kas koolitused on metsas ja laigulistes vormides?
“Ainuke tööriist, mida kasutame, on ajasurve,” lohutab Ojaste uusi tulijaid. 
Ühe võtmesõnana ning kogemusena militaarvaldkonnast on: “Anna võimaluse kogu meeskonnal juhtida!” 
Saates räägime, kuidas olla normaalne inimene ja kuidas olla efektiivne ennast ümbritsevate suhtes, milline on õige mõtteviis? Koolitustel saame teada, kuidas ehitada tugevaid suhteid ja kuidas ennast järjepidevalt arendada. 
Saadet juhib Tõnu Einasto

 

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

 

***

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 3.7.2024
Märksõnapilv: #juhtimiskoolitus #combatready #sisuturundus #intervjuu #remoojaste #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto

(46.saade)