7.3.2024

Foto: ETAG

Ettevõtetele jagatakse ligikaudu 30 miljonit teadlaste palkamiseks

 

Seekordses saates räägime SekMo’st ehk sektoritevahelise mobiilsuse toetusest, kus „sektor“ ei tähenda selles kontekstis erinevaid ärivaldkondi, vaid akadeemilist ja mitteakadeemilist sektorit. 
Eesmärk on edendada teadmiste jagamist ehk teadmussiiret, soodustades palgakulu toetusega töötajate liikuvust ja koostööd Eesti teadus- ja arendusasutuste, kõrgkoolide ning avaliku, erasektori ja kolmanda sektori organisatsioonide vahel.
Meetme eesmärk on mobiilsusskeemide läbi kaasata aastaks 2029 vähemalt 600 osalejat ning, et toetuse saanud ettevõtetes luuakse SekMo toel vähemalt 50 uut teadusuuringute valdkonna töökohta. SekMo meedet kaasrahastab Euroopa Liit.
Saates räägiva oma praktilisest kogemusest kogu protsessi läbimisel, tähelepanekuid ja kommentaare R8 Technologies tegevjuht Allan Hani ja Krediidiregistri tegevjuht Art Andresson

 

Allan Hani: “Projekti tulemusel saame igapäevaselt kliendile väärtust pakkuda ning võimalus on kohe uuendusi reaalsuses katsetada ja rakendada” 

 

Art Andresson ütleb, et “teadlane paadis” on oluline. “Kui klient ja teenusepakkuja on kahekesi, võib motivatsioon ja tempo vaibuda. Teadlane kaasas, tekivad uued ideed ja see distsiplineerib.”  

 

Missugune on ülikoolide poolne toetus, kui lihtne on endale sobivat spetsialisti leida ning kuidas on võimalik meetme abil välist kompetentsi kaasata, kuuleme saatest. 
Tundsid huvi? Vaata ka https://etag.ee/rahastamine/mobiilsustoetused/sekmo/

Saadet juhib Tõnu Einasto

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

***

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 7.3.2024
Märksõnapilv: #sisuturundus #intervjuu #etag #allanhani #artandresson #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto