27.09.2023

E-kauplejatele: välisturgudele sisenemise võti on „käitu nagu kohalik!“

Iga e-kaupleja eesmärk võiks olla rahvusvahelistumine ning välisturgudel edu saavutamine. Peale tarneahela paika sättimise on oluline tunda ka kohaliku riigi seadusandlust, trende kodulehtede ülesehituses, tekstide sihtturule sättimist, turunduse planeerimist. Kohaliku sihtturu klienditeenindus, makselahendused ja muu on üks osa suurest pildist, et välismaal edu saavutada.

Välisturgudele positsioneerimise aitab paremaks teha ka info, kuidas klient e-ostlemist traditsiooniliselt teeb ning kuidas pakki soovib kätte saada.

Kogu eelpool mainitud tegevusi toetab Packeta. 33 riiki pakke toimetav e-kaubanduse platvorm, mille Baltimaade võtmekliendihaldur Rainer Põld mainis stuudios: „Poolas näiteks on kohalik makselahendus, mida eelistab pea 50% e-ostlejatest. Kui seda makselahenduste valikus pole, võib ost pooleli jääda.“

Abiks on kindlasti statistika, läbi mille saab turu-segmenteerimist teha ning langetada otsuseid, mis riik ja turg võiks olla Eesti e-poodnikule põnev väljakutse. Siin tuleb appi Packeta oma koostööpartneritega, kellega sihtturu „mängureeglid“ paika pannakse.

Jätkusuutlikkuse teemadel näidatakse üles eeskuju näiteks „viimase miili“ teenindamist mitmetes linnades elektrijalgratastel või pakiautomaatide voolu tarbimise lülitamist päikesepaneelidele.

Missugused on olulised soovitused, saavutamaks edu välisturgudel, kuula sisuturundussaatest

Saadet juhib Tõnu Einasto

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

***

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 27.09.2023
Märksõnapilv: #e-kaubandus #packeta #sisuturundus #intervjuu #rainerpõld #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto