26.10.2023

Rail Baltic Eesti juht: on unistuste töö, kui iga päev toob põnevaid üllatusi

 

Anvar Salomets

Rail Baltic on nii Eesti kui Baltikumi jaoks tervikuna läbi aegade suurim taristuprojekt. Kui veel aasta või poolteist tagasi andsid ehitusest rääkides tooni püstloodis kasvanud materjalide ja tarnimise hinnad, siis tänaseks on toimunud turul teatav normaliseerumine. See on aga vesi Rail Baltica Eesti osa arendamise veskile. Ainuüksi käesoleval aastal on sõlminud ehituslepinguid rohkem kui 100 miljoni euro eest ning veel sel aastal tõuseb see summa pea 250 miljoni euroni, kui sõlmitakse Rail Baltica põhitrassi ehituslepingud. Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Anvar Salomets räägib, kuidas läheb Rail Baltica projektil praegu ning millised väljakutsed ootavad Eesti taristuehitussektori suurimat tellijat ees 2024. aastal.

 

Vestluses toome välja, missugune komponent peaks olema koostöös kliimaministeeriumiga hangetes sees, missugune on täna suurim väljakutse projektiga ning mida kirjeldab erinevate varuplaanide olemasolu ja nende kasutamise oskus ja julgus? Juttu tuleb ka sellest, missuguse hinna tasemega täna ehitusteenust hangitakse ning kuidas turg ja tellija teineteise suhtes käituvad.

Teada saame, miks Eesti ning Läti ja Leedu osa RB-st on ehitatava plaani mõttes erinevatel tasemetel ning kuidas on üle Baltikumi koostöö.

Saadet juhib Tõnu Einasto

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

***

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 26.10.2023
Märksõnapilv: #railbaltic #keskkond #jätkusuutlikkus #RailBaltica #tulevikonrongis #sisuturundus #intervjuu #anvarsalomets #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto