1.08.2023 Turbejuht: kõik, kel ühendus internetiga, on potentsiaalseks petturite sihtgrupiks

Kätlin Kukk, SEB

Sissejuhatus ja märksõnad:

Võrreldes 2022. aastaga on pettusjuhtumite avastuste arvu kasvu prognoos selle aasta lõikes 2 korda suurem. Aastas on üle tuhande juhtumi, poole aasta kahju summa üle poole miljoni euro. Nii näeb olukorda SEB turbekeskus.

Petuskeemid, nii internetis, maili teel kui telefonitsi teostatavad, pole olulised taas üle rääkida mitte ainult täna vaid on aktuaalsed ka 2024. aastal ning kahjuks kasvavas trendis. Olgugi, et lõpuks langetab otsuse inimene, on „isik VS organisatsioon“ tüssamise vahe mitmeid kordi finantsiliselt kasulikum proovida vajalikke andmeid ja kandeid kätte saada kelleltki, kes haldab ettevõtte või ärikliendi tasemel ligipääsusid ning õiguseid.

Missugune ühiskonnagrupp on petturite jaoks kõige suurem sihtmärk ning mille poolest erineb 20. aastates noore elukaar kuldses eas olevast inimesest? Kuidas on lood IT-valdkonnas varitsevate ohtudega, kuidas on interneti-hügieeniga Eestis, missugust panust ootavad spetsialistid riigilt ja kohalikelt omavalitsustelt, arutame stuudios SEB turbekeskuse turbejuhi Kätlin Kukega.
Pettusi aitab vältida mõtteviis „usalda, aga kontrolli“ ning igal sammul näpu otsaga skeptilisust.

Saadet juhib Tõnu Einasto

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

BOONUS: Jutud ja mõtted, mis toimusid “reklaamipausi” ajal stuudios.

 

***

 

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 1.08.2023
Märksõnapilv: #SEB #turbekeskus #sisuturundus #intervjuu #firmapettused #telefonipettused #tegevjuhipettus #iban #kätlinkukk #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto