28.06.2023 Solita: AI arengu kiiruse tagab valdkondlik konkurents!

Sissejuhatus ja märksõnad:

Viimased pool aastat on tehisintellekti arengus olnud murrangulised. Võib öelda, et 2021-2022 aastavahetuse paiku oli hetk kus tehisintellekt hakkas ühel hetkel tööle. Aastal 2022 suutis tehisintellekt öelda, kas pildil on koer või ei ole. Aastal 2023 suudab tehisintellekt ise joonistada koera pildi, pakkuda välja koerale vajaliku treeningplaani ning soovitada uue peremehe jaoks sobivaima koeratõu.

Märt Ridala, Solita Eesti juht, mainis, et AI on üks suuremaid ja kiiremaid murranguid tehnoloogias, kuid on üks probleem.

Me räägime sellest palju, aga kasutame veel vähe.

Küsimusele, kui suure „teemaga“ on tegu, vastab Ridala: „Tehisaru on vähemalt sama suur, kui internet, vähemalt sama suur kui nutitelefonid. Uuendused on nii tohutukiirelt tulema, et tekib isegi frustratsioon, et seda ei olegi võimalik kõike jälgida.“

Stuudios arutame, mis tagab AI kiire arengu, milles AI inimest võidab ning millistes valdkondades on inimesel tehisaru ees veel eelis.

Saadet juhib Tõnu Einasto

Siit leiad saate info – podcast järelkuulatav endale sobilikul ajal!

***

 

Äripäeva Raadio Sisuturundussaade 28.06.2023
Märksõnapilv: #solita #AI #sisuturundus #intervjuu #tehisaru #märtridala #äripäev #äripäevaraadio #saatejuht #tõnueinasto